Běchovice – 9.6.2018

V sobotu 9. 6. proběhla poslední zastávka jarní série Pražské discgolfové ligy. Poprvé v této sérii jsme nestavěli celé hřiště, ale „pouze“ rozšířili stávajících 9 košů běchovického DiscGolfParku o 2 nové, vypečené jamky.

Po dlouhém suchém období a pár dní starém poseku, bylo hřiště v parádní kondici. Fairwaye fakt jako z pohádky. V dobré kondici však byly také nechvalně známé běchovické křáky, takže stačilo málo, aby člověk poznal, co je to trnitý horor! Celkovou atmosféru turnaje pak dotvářelo žhnoucí slunce, které nemilosrdně pražilo do každého z 27 statečných účastníků.

V kategorii MA3 alias Recreational se s kurzem nejlépe popral Jaroslav Huttr, v těsném závěsu za ním se pak o druhé a třetí místo rozhodili Jiří Vinš a Vítek Dupák. Zde je také nutno ocenit a poděkovat za hojnou účast discgolfistům ze severu Čech.
Kategorii MA1 (Advanced) se solidním náskokem ovládl Lukáš Filandr, který první kolo zahrál dokonce 5 pod par a celkově pak -11. Stříbrnou pozici o jeden hod vybojoval Petr Kotěšovec nad bronzovým Kubou Semerádem.

Kompletní výsledky najdete na discgolf.cz

Známy jsou už také celkové výsledky jarní části PDGL. Podívat se můžete zde. Veřejné vyhlášení vítězů si však zaslouží samostatný příspěvek, který se brzy objeví na této stránce. A hlavně koncem června proběhne závěrečná PDGL párty, na které budou vítězům předány ceny od sponzora jarní série, firmy Kastaplast! Bližší info také čekejte zde.

Kompletní jsou také PDGL ratingy. Syky, který je vlastnoručně sestavuje, si je dost jistý jejich správností, takže od příští série bude rozřazení do kategorií MA1 a MA3 probíhat právě podle nich! Na ratingy se podívejte tady.

Na závěr se podívejte na fotky z Běchovic a budeme se těšit na viděnou nejpozději v podzimní sérii PDGL, která se rozběhne cca na přelomu září a října.